Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 4. kötet. Nyitra Vármegye. Bp., 1899, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla foltos, kopottas, egy helyütt enyhén szakadt is. Belül azonban jó állapotú, hiánytalan, a táblák és a mellékletek épek, a vármegyetérkép benne van.
Krúdy Gyula: Pest-budai séták. Bp., 1958, Magyar Helikon. 255 p. A szövegközti illusztrációkat korabeli dokumentumok alapján Pfannl Egon rajzolta. 1100-ból az 1037., géppel számozott példány. Kiadói, illusztrált vászonkötésben.
Lóczy Lajos: A Balaton földrajzi és társadalmi állapotainak leírása. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei czimű monografia-gyűjtemény adatai alapján. Bp., 1920, Hornyánszky. 194p. + 31t. Korabeli félvászonkötésben.
Margittay Rikárd: Balaton. Tájak - emberek. A szerző 61 fényképével. Bp. 1943. Vajna és Bokor. 320 l. A lapszámozáson belül egészoldalas képekkel. Kiadói kopottas, laza félvászon-kötésben.
Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés, színes fotókkal illusztrált, jó állapotban.
Wolfgang Hoffmann-Harnisch: Brazília. Egy forróövi nagybirodalom. Ford. Dr. Csordás Nóra. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.