K. Beniczky Irma. Gyakorlati széptan. Tekintettel a házi életre. (Közhasznu családi könyvtár. 15-ik füz.)Bp, 1876, Franklin. 96 p. Ferincén kissé sérült kiadói papírkötésben. Ritka!
Pekár Károly: A magyar nemzeti szépről. A magyar géniusz esztétikája. (Nemzeti vonások művészetünkben, zenénkben, költészetünkben, irodalmunkban. 210 képpel.) Bp., 1906. "Modern Tudomány" (Hornyánszky) 474 p. Eredeti, kiadói, gerincén hiányos papírkötésben. Gazdag szövegközti képanyaggal. Első kiadás!
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály I-II. Művészeti Könyvtár. Bp., 1907, Lampel R. Műmellékletekkel és szövegközti képekkel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Új magyar képzőművészet II. Az 1951. évben rendezett II. Magyar Képzőművészeti Kiállítás anyagából. Bp., 1952, Athenaeum ny. 64 p. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. Számos egészoldalas képpel.
Lajos Ferenc - ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Bp., é.n, Szépmíves Műhely. 86 p. Holbein 43 egész oldalas rajzával és 43 iniciáléjával. Megjelent összesen 1500 példányban. Kiadói kartonkötésben, a gerincén sérült, kis részben pótolt.
Gink Károly - Keresztury Dezső: Változatok Bartók műveire I-III. A csodálatos mandarin, A fából faragott királyfi, A kékszakállú herceg vára. Bp., 1976, Gondolat. Kiadói puhakötésben.
Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. Fordította Elek Artúr. 104 mű melléklettel. Budapest, 1945, Dante. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, kopottas állapotban.