Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 30

K. Beniczky Irma. Gyakorlati széptan. Tekintettel a házi életre. (Közhasznu családi könyvtár. 15-ik füz.)Bp, 1876, Franklin. 96 p. Ferincén kissé sérült kiadói papírkötésben. Ritka!
13518.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Pekár Károly: A magyar nemzeti szépről. A magyar géniusz esztétikája. (Nemzeti vonások művészetünkben, zenénkben, költészetünkben, irodalmunkban. 210 képpel.) Bp., 1906. "Modern Tudomány" (Hornyánszky) 474 p. Eredeti, kiadói, gerincén hiányos papírkötésben. Gazdag szövegközti képanyaggal. Első kiadás!
13519.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Gellért Tibor: Tűzszerészek és aknakutatók. Bp., 1981. Zrínyi. Egy lap foltos
13520.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Munkácsy Mihály képei. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Egészvászon kötésben.
13521.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály I-II. Művészeti Könyvtár. Bp., 1907, Lampel R. Műmellékletekkel és szövegközti képekkel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, jó állapotban.
13522.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

David Hockney: Titkos tudás. Régi mesterek technikájának újrafelfedezése. Bp., 2005, Officina '96. Kiadói egészvászon-kötésben, borítóval.
13523.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Würtz Ádám huszonöt rajza József Attila születésének 70. évfordulójára. Szerkesztő Sik Csaba. Bp., 1975, Magvető. Papírmappa, 26 oldal.
13524.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Új magyar képzőművészet II. Az 1951. évben rendezett II. Magyar Képzőművészeti Kiállítás anyagából. Bp., 1952, Athenaeum ny. 64 p. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. Számos egészoldalas képpel.
13525.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Lajos Ferenc - ifj. Hans Holbein: Haláltánc.  Bp., é.n, Szépmíves Műhely. 86 p. Holbein 43 egész oldalas rajzával és 43 iniciáléjával. Megjelent összesen 1500 példányban. Kiadói kartonkötésben, a gerincén sérült, kis részben pótolt.
13526.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Gink Károly - Keresztury Dezső: Változatok Bartók műveire I-III. A csodálatos mandarin, A fából faragott királyfi, A kékszakállú herceg vára. Bp., 1976, Gondolat. Kiadói puhakötésben.
13527.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Kass János: Fejek. Bp., 1974, Képzőművészeti Alap. Dedikált példány! Kiadói keménykötésben, védőborítóval, jó állapotban.
13528.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. Fordította Elek Artúr. 104 mű melléklettel. Budapest, 1945, Dante. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, kopottas állapotban.
13529.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft