Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt. (egybekötve).
1. Így kezdődött. Apis és este. 2. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. 3. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Bp. 1938. Grill Károly. Számozott bibliofil egészbőr-kötésben. A műből biblianyomó papírosra nyomva, bőrbe kötve 300 példány készült; ez a 10 sz. példány. A gerinc kissé sérült, az előzéklap szakadozott, az első címlap hiányzik.