Magyar Földrajzi Társaság: Scott, Robert F. Angolok a Déli Sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Bp., 1911. Lampel R. 299 p. + 46 tábla (egy kétoldalas, egy pedig kihajtható). Illusztrált egészvászon kötésben, sarkán kopással.
Holub Emil: A Fokvárostól a masukulumbék országába. 1883-1887. I-II. kötet. Körülbelül 160 eredeti fametszettel és 2 térképpel. A 2. kötetben Kivonat ,,Hét év Dél-Afrikában" czímű műből. Bp. 1890-1891. Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, a fűzésből néhány lap kijár (2. kötet címlapja hiányzik, illetve az utolsó 16 oldal is hiányzik)
Ligeti Lajos: Afgán földön. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén vadászatok angol-Egyiptomi Szudánban. 82 képpel. Bp., é. n., Lampel A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Díszes, aranyozott vászonkötésben, gerincén kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott egyébként jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Sven Hedin: Az Északi sarktól a Déli sarkig. Az ifjúság számára fordította: Mikes Lajos. Hetvenkét műmelléklettel. Budapest, 1912, Lampel R., 272 p. Kiadói viseltes egészvászon-kötésben.
Stein Aurél: Romvárosok Ázsia sivatagjaiban. Bp., 1913, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.