Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk. Nyesti Pál. Bp., 1909, Anglo-nyomda. 1 t. 144 p. Kiadói, festett, dombornyomással díszített egészvászon-kötésben.
Gracza György: Talpra magyar! 1848-iki szabadságharcunk rövid története. Bp. é.n., Lampel. 245 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. Kiadói, kopottas, gerincén sérült félvászonkötésben. Ajándékozási bejegyzéssel, előzéklaphiánnyal.
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. Bp., 1926, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 325 p, (A Magyar Népművelés Könyvei) Kiadói kopottas, illusztrált vászonkötésben, az Egyetemi Nyomda szállítói pecsétjével.
Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, száznál több részben színes képpel, melyeket a szerző rajzolt.
A magyar nemzet története I-X. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1897, Athenaeum. Komplett. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Egy kötet másféle kötésválozat. Kisebb kopások néhány köteten, de összességében jó állapotú sorozat