Carl Munde: Hydrotherapie oder die Kunst, die Krankheiten des menschlichen Körpers durch Wasser, Luft, Bewegung und Diät zu heilen und durch eine naturgemäße Lebensweise zu verhüten. Ein Handbuch für Nichtärzte. Leipzig, 1853, Qrnoldische Buchhandlung. Korabeli dekoratív, aranyozott egész-vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Jó állapotban.
Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. Ford. Mikes Lajos. Természettudományi Könyvtár. I. kötet. Bp. 1911. Athenaeum. 283 p. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincén kisebb sérüléssel.
Dr. Jávorka Sándor: A magyar flóra kis határozója. A rajzokat készítette Csapody Vera. 1002 növény kicsinyített rajzával. Második, bőv. kiadás. Bp., 1937, Studium. Kiadói papírkötésben.
Lehmann Alfréd: Babona és varázslat a legrégibb időktől a jelen korig. Ford. Ranschburg Pál. II. kötet. Bp. 1900, Természettudományi Társ. 412 p. 65-66. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben.
Szüts Lajos (szerk.): Tájékozódás a terepen. Vázlatkészítés (futólagos felmérés) 50 ábrával. Budapest, 1936, M. Kir. Állami Térképészeti Intézet. Kiadói papír kötésben. Kissé foltos fedőborítóval.