Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésének módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában. 17 táblán 70 színes képpel 95 egyszínű képpel és 6 egyszínű táblával. Kopottas, a gerincén sérült, megnyílt kiadói félvászon-kötésben.
Husz Béla: A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, KMENy. VIII+343 p. 33 táblával 66 szövegképpel. Kiadói félvászonkötésben, illusztrált papír védőborítóval.
Dankó István: A budakörnyéki szőlőtermesztés és annak jelentősége a pezsgőalapbor termelésében. 1959. Bekötött, gépelt kézirat, beragasztott fotókkal és térképekkel. Egészvászon-kötésben.
Pettenkoffer Sándor: Szőlőművelés. A szöveg közé nyomott 224 ábrával. Budapest, 1930, "Pátria" Irodalmi Vállalat. Kiadói papír kötésben szakadozott fedőborítóval.
Prisse-Zindel, Béatrice: Luege choche ässe. Zürich, 1983, SABE. Német nyelvű képes szakácskönyv gyermekek és kezdők részére részletes útmutatóval, illusztrációkkal. Spirálkötésben, jó állapotban.