Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 262

Shakspere [Shakespeare] színművei. I.-VI. kötet, komplett! Fordítják többen. A Kisfaludy-Társaság javított kiadása. Közel 600 illustratióval. Bp., 1886-1891. Ráth Mór, Franklin-Társulat. 1. köt. Tragoediák I. 2. köt. Tragoediák II. 4. köt. Történelmi színművek II. 5. köt. Víg és regényes színjátékok I. 6. köt. Víg és regényes színjátékok II. Egységes, kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos egészvászon díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. Apróbb kopásoktól eltekintve kiváló állapotú, gyűjtői példányok.
13889.

Shakspere [Shakespeare] színművei. I.-VI. kötet, komplett! Fordítják többen. A Kisfaludy-Társaság javított kiadása. Közel 600 illustratióval. Bp., 1886-1891. Ráth Mór, Franklin-Társulat. 1. köt. Tragoediák I. 2. köt. Tragoediák II. 4. köt. Történelmi színművek II. 5. köt. Víg és regényes színjátékok I. 6. köt. Víg és regényes színjátékok II. Egységes, kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos eg...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

Arany János összes munkái. III. kötet. Elbeszélő költemények. Bp., 1884. Ráth Mór. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. A gerinc felső részén kisebb sérülés, a címlapon tulajdonosi bélyegző, az első előzéklap hiányzik, a hátsó tábla enyhén foltos. A tábla kifejezetten szép állapotú.
13890.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Mai magyar múzsa 1930. Szerk. Vajthó László. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, a szerzők portréival illusztrálva, szép állapotban.
13891.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

13892.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Weöres Sándor: Medúza. Versek. Bp, (1943), Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Kiadói papír borítóban, jó állapotban.  Első kiadás.
13893.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Magvető. A magyar irodalom élő könyve Móricz Zsigmond antológiája. Kolozsvár, 1945., Józsa Béla Athenaeum. 413 p. Korabeli félvászonkötésben, az eredeti papírborító felragasztva.
13894.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

13895.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Szabó Lőrinc: Örök barátaink. Kisebb lírai versfordítások második gyüjteménye. Bp.. 1948. Egyetemi Ny. 287 p. Kopottas kiadói félvászonkötésben, könyvtári pecséttel.
13896.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Vegyes antik könyvtétel: G.B. Shaw: szent Johanna, Eckhart Sándor: Új francia katolikus írók antológiája, Swift: Gulliver utazásai. Változó állapotban, a kötetek gerince sérült.
13897.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29

13898.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Gróf Benyovszky Móricz életrajza. Képekkel, térképekkel, autographokkal. Életrajz. Írta Jókai Mór. I-II. kötet. Bp., 1888. Ráth Mór. Kiadói, gerincén sérült, felhasadt egészvászon-kötésben, jó állapotban. A kötet a teljes mű I. ill. IV. része. A II-III. rész az emlékiratokat tartalmazza.
13899.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Emerico Várady: La letteratura Italiana e la sua influenza in Ungheria. Vol. 1. Roma, 1934, Istituto per l Europa Orientale. 497 p. Kiadói papírkötésben, néhol ceruzás aláhúzásokkal.
13900.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft