Heinrich Gusztáv: Egyetemes irodalomtörténet I. Bp., 1903, Franklin. 742 p. Kiadói aranyozott félbőrkötésben. Több helyütt kisebb kopás, sérülés nyoma.
Dante Komédiája I. kötet: A pokol. Fordította Babits Mihály. Bp., 1913, Révai. A fordító dedikációjának kézírás-facsimiléjével. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kopottas, sérült félvászonkötésben.
Koczka László: Távbeszélő központok gépesítésének alapelvei. Bp., 1944, KMENY. 70 p. Korabeli félvászonkötésben. Könyvtári példány volt, címlapja hiányzik. Ritka kötet.
báró Eötvös József: Költemények, elbeszélések, színművek I-II. (báró Eötvös József összes munkái VI-VII.) Bp., 1891, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, kissé kopottas-foltos egészvászon-kötésben.
báró Eötvös József: Emlék- és ünnepi beszédek. (báró Eötvös József összes munkái VIII.) Bp., 1886, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, kopottas-foltos egészvászon-kötésben.