József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes kiadói papírborítóban.
Dr. Ballagi Aladár (szerk.): Tolnai Világtörténelme I-XX. kötet, Bp., 1926-1931, Tolnai Nyomdaműintézet és Kiadóvállalat Részvénytársaság. Kiadói festett félvászonkötésben, kisebb kopásokkal, sérülésekkel, összességében jó állapotban.
Nagy Géza - Nemes Mihály: A magyar viseletek története. Szövegét írta Nagy Géza. Rajzolta és festette Nemes Mihály. Bp. (1900) Franklin. 1 t. (díszcímlap) XXXIX t. (színes kép) 71 t. (fekete-fehér grafika) XLVII, 240 p. 1 lev. Restaurált, az eredeti vászonkötés felhasználásával készült kötéssel, belöl az eredeti szennylapok felhasználásával. Sok táblán alig észrevehető, néhány táblán jól látható s...
Kerecseny János: Árpád fejedelem. Bp., é.n., Cházár András Országos Siketnéma Otthon (Springer Ny.). 511 p. Kiadói kopottas, aranyozott egészvászon-kötésben.
Politikai Magyarország. Főszerkesztője Szász József. I. kötet. Magyarország története az Arany Bullától 1795-ig. A munka vezérszellemét kidomborító tanulmányt írta Dr. Timon Ákos. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopottas állapotban. A gerinc alsó részén a vászon kissé felszakadt, az előzéklap enyhén sérült.
Carlyle Tamás: A franczia forradalom I-III. A M. Tud Akadémia megbízásából fordította Baráth Ferencz. Bp., 1875-1878, MTA. Kiadói egészvászon sorozatkötésben. Viseltes, sérült állapotban. Könyvtári példányok voltak.
Szász Béla: Az emberiség jótevői. Negy essay. A művelt közönség részére. Budapest, 1908, Hornyánszky. 179 p. Kiadói papírkötésben, több lapon átütő folttal.