Hegedűs Lóránt: Mikor a háború meghal. Politikai regény 1970-71-ből. Bp., 1926. Légrády nyomda. A szerző testvérének szóló dedikálásával. A könyv Jókainé Laborfalvi Róza (1817-1886) által hímzett, virágos szövetbe van kötve, melyet a keresztlánya által beírt sorok és a tétel igazolható provenienciája tanusít. Jókainé Hegedűs Sándor rokona volt. Ritka különlegesség! Jó állapotban.
Csapodi Csaba - Csapodiné Gárdonyi Klára: Bibliotheca Corviniana. A Corvina Könyvtár története. Bp., 1990, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói bibliofil műbőr kötésben, kiadói védőtokban.
Ernyes József, Karsai (Kurzweil) Géza: Német népi színjátékok. Deutsche Volksschauspiele aus den oberungarischen Bergstädten. 2. köt. 1-2. rész. Bp., 1938, Magyar Nemzeti Múzeum. Kopott papírkötésben, az első rész eleje részben elválik, egyébként jó állapotban.
The Encyclopedia of Popular Antiques. General editor: Michael Carter London, 1980, Octopus Books. Kiadói egészvászonkötésben, borítóval, jó állapotban.
Neues Wilhelm Busch Album. Sammlung lustiger Bildergeschichten mit 1500 Bildern. Humoros rajzokat, karikatúrákat tartalmazó album. Hegedűs Sándor író által, testvérének szóló saját kezű ajánlásával. Sok lap kijár.