Slatin Rudolf: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmem a dervisekkkel, fogságom és szökésem 1879-1895. Ford. Jankó János. I köt. XI, 465 l. 1 térk. Kiadói, sérült egészvászon-kötésben.