Szép Ernő: A Hortobágy. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1930, Singer és Wolfner. 222 p. Kiadói papírkötésben. A címlapon pecsét, a hátsó táblán ázásnyom.
Biró József: A modern grafológia. 4. kiadás. Bp., 1943, Pantheon. 262 p. 266 szövegközti ábrával. A szövegben több helyen aláhúzásokkal. Korabeli félvászonkötésben.
Anthologia Latina: ed. F. St.J. Thackeray. London, 1865, Bell & Daldy. 386 p. Kiadói aranyozott, kopottas bőrkötésben, a gerincén kis sérüléssel. Néhány lapon ázásnyomok. / Gilt decoration on covers and spine. Raised bands on spine with a minor injury. Minor scuffmarks, slight crack on the front hinge, bit tanned pages due humidity.
Anatole France: Nyársforgató Jakab meséi. Bp. 1948, Tevan. 127 p. Hincz Gyula rajzaival, a színező linoleumdúcokat Tevan Andor metszette. Eredeti 18. századi matricáról öntött Didot Antiqua betűkkel. A kötet kiadása után nem sokkal bezárt a nyomda, jelen kötet az utolsó Tevan kiadás. Kiadói félvászonkötésben, sérült-hiányos eredeti tokban.
A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Bp., 1936, Franklin-Társulat. 512 p. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, borítóval, kifejezetten szép állapotban.
Schmaus: A kórbonctan alapvonalai. Átdolg.: Herxheimer, Gotthold. 2. köt.: Részletes kórbonctan. Bp., 1915, Franklin. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. + Tóth Béla: Mendemondák. Bp., é. n., Athenaeum. Kopott vászonkötésben, címlapja hiányzik, egyébként jó állapotban.
Edda-dalok. Fordította Gábor Ignác. Bp., 1903, Kisfaludy Társaság Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, színezett lapszéllel, belső címlapon kivágással, egyébként jó állapotban.