Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.
Wagner, Richard: Tannhauser. A dramatic poem by --, freely translated in poetic narrative from by T. W. Rolleston. Presented by Willy Pogány.New York, é.n. William Godwin. 58 sztl. lev. 8 t. (színes táblák).Willy Pogány egészoldalas és szövegközti erotikus és szecessziós képeivel. Kiadói egészvászon-kötésben, Gerinc sérült.
Rexa Dezső: A Nemzeti Színház megnyitásának története.. Bp. 1927. Pest vármegye (Egyetemi ny.) 99 l. 17 l. 1 mell. (27 l.) A mű 1000 példányban jelent meg. A melléklet Vörösmarty Mihály Árpád' ébredése című, a pesti magyar színház megnyitásának ünnepére írt előjátékának hasonmás kiadása. Kissé megviselt állapotban, hozzá még néhány, a témához tartozó újságkivágással
Dante: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Gy. Szabó Béla illusztrációkkal. Fametszetekkel díszített kiadvány, dúcon jelzett. Kissé foltos fedőborítóval, 43x33cm
Gombodi György: Új magyar rajzművészet. Rippl Rónaitól a nyolcakig. 1945, Erasmus. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, egyébként jó állapotban.
B. Nagy Margit: Stílusok, művek, mesterek. Művészettörténeti tanulmányok. Bukarest, 1977, Kriterion. Kicsit kopott vászonkötésben, papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.