Takáts Sándor: A régi Magyarország jókedve. Bp., é.n., Athenaeum. 400 p. Dúsan aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Tulajdonosi pecséttel. Egy előzék sérült, több lapon átütő barna folt található.
Bodnár István - Gárdonyi Albert: Bezerédj István. (1796-1856). I. kötet. Magyar Történetei Életrajzok. Bp., 1918. Magyar Történelmi Társulat. 391 l. 4 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Korabeli félvászonkötésben, a címlapról kézzel írt másolat a borítóra felragasztva.
Huber Alfonz: Ausztria története. Átdolg. Baróti Lajos. Átnézte Pauler Gyula. II-III. köt. Bp. 1901. MTA. Korabeli aranyozott félvászonkötésben. A harmadik kötet címlapja, illetve első néhány lapja sérült.
Dr. Nicholas Móricz: The Fate of the Transylvanian Soil (Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform). Bp., 1934, Society of the Transylvanian Emigrants. Kiadói foltos, elszíneződött egészvászon-kötésben, két térképmelléklettel. A 25. oldaltól felvágatlan. / Stained cloth-binding, two cartograms included.
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933, Lantos. Kiadói egészvászon-kötésben.
Gaál Mózes: Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel. (Hazafias Könyvtár IX.)
Bp., é.n., Stampfel. 187 p. Kiadói, kissé foltos, gerincén sérült félvászonkötésben.
Gardner A. Ernest: A régi Athén. I-II. Bp. 1911-12. MTA. 264+363 p. Kihajtható térképekkel, gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.