dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld írásban és képben. Első kötet. Szeged, 1930, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete. Számos szövegközti illusztrációval és térképpel. Az első térképmelléklet hiányzik. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, néhány lap sérült. Dohos példány.