Kiss József: Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Bp. 1926. Turistaság és Alpinizmus. Szövegközti képekkel. Részletes helyi kalauzok 8. Kiadói papír kötésben. Térképmelléklettel
Adorján Andor, Farkas Pál és Seres László: Forradalom és császárság I-VIII. A francia forradalom és Napoleon. Bp., 1913-14, Singer és Wolfner. Kiadói, többnyire kopottas, festett, aranyozott, Gottermayer egészvászon-kötésben.
A szatmári árvíz. Epopee pe somes. Satu Mare, 1970, Secţie de Propagandá a Comitetul Judeţean Satu Mare al PCR. 200 p. Kiadói papírkötésben, a borítófólia meggyűrődött, levált. 1970. májusi árvíz krónikája képekkel, többnyelvű (köztük magyar) szövegekkel.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, a gerinc alul hosszanti irányban 5-6 centiméternyire felszakadt.