Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 175

Vincze Dénes (1914-1972) 1965. FISU Világversenyei Universiade 1965 Budapest kétoldalas Br emlékérem (55mm) T:2,2- rep.
30848.

Vincze Dénes (1914-1972) 1965. "FISU Világversenyei Universiade 1965 Budapest" kétoldalas Br emlékérem (55mm) T:2,2- rep.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,12
2,29
Habsburg Birodalom 1808. Mária Ludovika pozsonyi koronázása Ag zseton. RECTE ET CANDIDE / MARIA LVDOVICA AVG FRANCISCI AVST IMP HVNG BOH REGIS CORONATA HVN REG POSONII VII SEPT MDCCCVIII (4,17g/25mm) T:2,2- ph., patina Habsburg Monarchy 1808. Coronation of Maria Ludovika in Pressburg Ag jeton (4,17g/25mm) C:XF,VF edge error, patina
30849.

Habsburg Birodalom 1808. "Mária Ludovika pozsonyi koronázása" Ag zseton. "RECTE ET CANDIDE / MARIA LVDOVICA AVG FRANCISCI AVST IMP HVNG BOH REGIS CORONATA HVN REG POSONII VII SEPT MDCCCVIII" (4,17g/25mm) T:2,2- ph., patina Habsburg Monarchy 1808. "Coronation of Maria Ludovika in Pressburg" Ag jeton (4,17g/25mm) C:XF,VF edge error, patina

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
1813. Kovachich Márton György jogtörténész, levéltáros, forráskutató. Kétoldalas Br emlékérem. MARTINUS GEORGIUS KOVACHICH SENQVICIENSIS - H. KARL F. / IN PEREGRI NATIONE DIPLOMATICO LITERARIA NUSQUAM PEREGRINUS MDCCCXIII Szign.: Karl Heinrich (44,5mm) T:2,2- ph., patina Hungary 1813. Martin Georg Kovachich two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Karl Heinrich (44,5mm) C:XF,VF edge error, patina HP 480.
30850.

1813. "Kovachich Márton György" jogtörténész, levéltáros, forráskutató. Kétoldalas Br emlékérem. "MARTINUS GEORGIUS KOVACHICH SENQVICIENSIS - H. KARL F. / IN PEREGRI NATIONE DIPLOMATICO LITERARIA NUSQUAM PEREGRINUS MDCCCXIII" Szign.: Karl Heinrich (44,5mm) T:2,2- ph., patina Hungary 1813. "Martin Georg Kovachich" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Karl Heinrich (44,5mm) C:XF,VF edge error, patina HP 480.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
16
Habsburg Birodalom 1830. V. Ferdinánd pozsonyi koronázása Ag zseton. FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX (5,49g/24mm) T:2 patina Habsburg Monarchy 1830. Coronation of Ferdinand V in Pressburg Ag jeton (5,49g/24mm) C:XF patina
30851.

Habsburg Birodalom 1830. "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (5,49g/24mm) T:2 patina Habsburg Monarchy 1830. "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (5,49g/24mm) C:XF patina

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,87
25,71
Habsburg Birodalom 1830. V. Ferdinánd pozsonyi koronázása Ag zseton. FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX (3.28g/20mm) T:2 patina, ph. Habsburg Monarchy 1830. Coronation of Ferdinand V in Pressburg Ag jeton (3.28g/20mm) C:XF patina, edge error
30852.

Habsburg Birodalom 1830. "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (3.28g/20mm) T:2 patina, ph. Habsburg Monarchy 1830. "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (3.28g/20mm) C:XF patina, edge error

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
1861. Széki Gróf Teleki László halálának emlékéül Sn emlékérem (50mm) T:2-,3 ph.  Hungary 1861. Count László Teleki IV de Szék Sn commemorative medallion (50mm) C:VF,F edge error
30853.

1861. "Széki Gróf Teleki László halálának emlékéül" Sn emlékérem (50mm) T:2-,3 ph. Hungary 1861. "Count László Teleki IV de Szék" Sn commemorative medallion (50mm) C:VF,F edge error

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Ferenc József koronázása Budán Ag zseton. I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII (3,25g/20,5mm) T:2- apró ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Coronation of Franz Joseph in Buda Ag jeton (3,25g/20,5g) C:VF tiny edge error
30854.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (3,25g/20,5mm) T:2- apró ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (3,25g/20,5g) C:VF tiny edge error

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Ferenc József koronázása Budán Ag zseton. I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII (5,5g/23,5mm) T:2- ü., ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Coronation of Franz Joseph in Buda Ag jeton (5,5g/23,5g) C:VF ding, edge error
30855.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,5g/23,5mm) T:2- ü., ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (5,5g/23,5g) C:VF ding, edge error

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Erzsébet koronázása Budán Ag zseton. ELISABETHA AVSTRIAE IMPERATRIX / FAVSTO SIDERE LAETA - CORONATA REGINA HVNGARIAE BVDAE MDCCCLXVII (3,33g/20,5mm) T:2 ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Coronation of Elizabeth in Buda Ag jeton (3,33g/20,5mm) C:XF edge error
30856.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Erzsébet koronázása Budán" Ag zseton. "ELISABETHA AVSTRIAE IMPERATRIX / FAVSTO SIDERE LAETA - CORONATA REGINA HVNGARIAE BVDAE MDCCCLXVII" (3,33g/20,5mm) T:2 ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Elizabeth in Buda" Ag jeton (3,33g/20,5mm) C:XF edge error

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
11
Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A Erzsébet koronázása Budán Ag zseton. ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII (5.49g/23,5mm) T:2 felületi karc Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A Coronation of Elizabeth in Buda Ag jeton (5.49g/23,5mm) C:XF slightly scratched
30857.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Erzsébet koronázása Budán" Ag zseton. "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5.49g/23,5mm) T:2 felületi karc Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Elizabeth in Buda" Ag jeton (5.49g/23,5mm) C:XF slightly scratched

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1867. Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland Br emlékérem (39mm) T:3 ph.  Hungary 1867. For opening of Parliament in 1865 Br medallion (39mm) C:F edge error
30858.

1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland" Br emlékérem (39mm) T:3 ph. Hungary 1867. "For opening of Parliament in 1865" Br medallion (39mm) C:F edge error

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
1867. Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza Sn emlékérem (40mm) T:2- ph-
30859.

1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza" Sn emlékérem (40mm) T:2- ph-

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft