3 db 1945 előtti, fotóművészettel kapcsolatos könyv: Dr. Gyulai Ferenc: Kisképfotó (hétsó borító nélkül), Hevesy Iván. Jó színszűrő - szép kép, Hevesy Iván: Fényképezés rossz időben.
Jánosi József S.J.: A Mária tisztelet dogmatikája és lélektana - Molnár C. Pál huszonkét fametszetével. Első kiadás! Bp., 1935, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 101 l.
Kiadói, Molnár C. Pál fametszetével illusztrált kartonálásban.
Barát, Éber, Takács: A művészet története. I-II. kötet. Az ókor művészete. A kelet művészete. Európa művészete. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadó egészvászon kötésben.
A szépművészetek könyve. 1210 mélynyomású képpel illusztrálva Bp., 1940, Pesti Hirlap könyvtára. 1190 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. A hátsó tábla illetve vászon felelázott.
Kankowszky Tamás: Photos d’aujourd’hui.
Bp. (1946.) Vajna György és Társa. 96 p. Egészoldalas fotók. Kiadói félvászon-kötésben, védőborító nélkül.
Barát Béla, Éber László, Takács Zoltán, Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története.
Budapest, 1926, Világirodalom - Weiler. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Desroches-Noblecourt, Christiane: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. F. L. Kenett 75 színes felvételével. Bp., 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, jó állapotban.
Madonna-könyv. A festőművészet 60 remeke Sik Sándor versével. Bp., 1924, Szent-István-Társulat. 64 l, 59 t. lapsz. belül. Illusztrált kiadói kartonkötésben. A gerince kissé sérült.