Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 térkép. Gazdag képanyaggal. Kiadói borítós félvászon-kötésben. Mindössze 4500 példányban jelent meg.
Derkovits Gyuláné: Mi ketten. Emlékezés Derkovits Gyulára. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. 168 p. Kiadói félvászonkötésben. A hátsó előzéklapon bejegyzések.
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255 p, CXXVIII t. Aranyozott gerincű kiadói félvászonkötésben.
Magyar református templomok. I. kötet. Főszerkesztő: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942. Athenaeum. Viseletes állapotban, a gerincvászon hiányos, felszakadt, a kötés laza.
A Magyar Turista Szövetség és Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület Nemzetközi Alpin Képkiállítása. Budapest, 1930. március 22. - április 22. Bp., [1930], Magyar Turista Szövetség Előkészítőbizottsága. Számos fekete-fehér illusztrációval. Papírkötésben, jó állapotban.