John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
Gardner A. Ernest: A régi Athén. II. Bp. 1912. MTA. 363 p. Kihajtható térképpel, gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
Jules Saerwein:Így láttam. A XX. század történelme egy újságíró emlékeiben. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel.
Seress László: Napóleon. I-III. kötet. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes félvászon védőkötésben, eredeti címlap bekötve. Számos egészoldalas képmelléklettel. Jó állapotban
Dr. Rupp Kornél:. Szemelvények Cornelius Nepos életrajzaiból. Budapest, 1899, Athenaeum. 244 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötésben. Térképmellékletekkel. Ritka!
Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. I. köt. Bp., 1943, Franklin. Gerincén sérült, felhasadt kiadói félbőrkötésben, belül kiváló állapotban.