Charles Darwin: Az ember származása I-II. Ford. Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond és Dr. Madzsar József. Bp., 1910, Athenaeum. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben. A második kötet gerince sérült, hátsó borítótáblája foltos.
Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. A szerelem fejlodéstörténete és földi vándorútja. I-III. Bp., 1910, Politzer Zsigmond és fia. Kiadói illusztrált, élfestett egészvászon-kötésben
Zemplén Győző: Az elektromosság és gyakorlati alkalmazásai. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1927, A Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben, a gerinc szélén apró sérülés.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.