Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, a gerinc kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította Gáspár.Miklós. Bp., é.n., Franklin. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Bp., é. n., Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit laza, kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. Kiadói, kissé foltos egészvászon sorozatkötésben
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Bp., 1923, Lampel Róbert (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Gerincén kissé sérült, kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Enyhén kopottas, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Sten Bergman: A viharok hazájában.Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Kiadói kifakult egészvászon sorozatkötésben.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopottas kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. 37 képpel és 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben.