Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete). Kalandos utazások. Ford.: Benedek Marcellné. Bp. 1933. Dante. 213 p. 10 t. Kiadói kopottas, aranyozott egészvászon-kötésben.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép, tiszta állapotban.
Krúdy Gyula: Pest-budai séták. Bp., 1958, Magyar Helikon. 255 p. A szövegközti illusztrációkat korabeli dokumentumok alapján Pfannl Egon rajzolta. 1100-ból az 1037., géppel számozott példány. Kiadói, illusztrált vászonkötésben.
Dezséri Bachó László: A közeli keleten. Benyomások, útijegyzetek, a Levante országaiból. Bp., 1935, Stádium. 242 p. Kiadói, kissé kopottas papírkötésben.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.