Purtscheller, L. - Hess, H.: Der Hochtourist in den Ostalpen. 1-3. köt. Leipzig - Wien, 1903-1911, Bibliographisches Institut (Meyers Reisebücher). Kissé megviselt vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 3. kötet. Vas Vármegye. Bp., 1898, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla foltos, kopottas, egy helyütt enyhén szakadt is. Belül azonban jó állapotú, hiánytalan, a táblák és a mellékletek épek, a vármegyetérkép benne van.
Amerika fölfedezése. Tanulságos olvasmány az ifjúság számára. I. rész. Kolumbus. Budapest, 1910, Rózsa Kálmán és Neje Kiadása. Kiadói félvászon kötésben
Vegyes könyv-periodika tétel, utazás és hegymászás témában: Alpinizmus; Österreichischer Natufreund; Manuale della montagna; Die Pyrenäen und ihre Zufahrtswege; Quer durch Spitzbergen; Über Berge und Bergsteigen; Der Alpinist. Összesen 6 db, példányonként változó állapotban.
William H. Gilder: A ,,Jeanette" pusztulása. A hajótöröttek felkutatása és utazás Szibérián keresztül. Ford. Halász Gyula. Bp., 1928, Franklin. 130 p. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben.