P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Nyolczadik kötet. Írta: Marczali Henrik. Budapest, 1898, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc felső részén felszakadt, hiányos, belül azonban jó állapotban, ép mellékletekkel.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás! Félbőr kötésben, az egyes kötetek gerince kissé kopott, egyébként nagyon jó állapotban.
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. 1-2. köt. Bp., 1902-1904, Franklin Társulat. Aranyozott gerincű, erősen kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ). Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.