Arany János: Kisebb költeményei I-II. Budapest, 1894, Ráth Mór. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós kék egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, 357+436 p. A borítója kopott. A gerince kopottas, viseltes. A második kötet kötése sérült, a könyvtest két részre szétesik és az egyik darab kijár a borítóból. A kötetek tartalomjegyzékébe ceruzával bele írtak.
Fekete István: Gyeplő Nélkül, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner) Kiadása, Budapest, 1947, 234 oldal. Első Kiadás! Állapot: A borító szélei kopottak.
Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I. kötet, A magyar irodalom a XX. századig. Bp., 1928, Franklin-Társulat. 389 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincén sérüléssel. Nem kollacionált.
Heinrich Gusztáv: Egyetemes irodalomtörténet I-IV. Bp., 1903-11, Franklin. Korabeli viseltes félvászonkötésben. A kötés minden kötetnél laza, az védőlapok a könyvtest mentén, hosszanti irányban felszakadozottak.
Taine, Hippolit Adolf: Az angol irodalom története. Ford.: Csiky Gergely. 2-5. köt. Bp., 1882-1885. MTA. Vászonkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Szabó Dezső: Segítség! I-III. 250 példányból a 248. számozott, és aláírt példány. Budapest, É.N., Genius Kiadás. Kopottas kiadói egészvászon kötésben. 362+311+304 p. A I. kötet gerince sérült.