Felix Simon: Felstürme und Eiswände. Vom Elbsandstein zum Eis des Nanga Parbat. Leipzig VEB F. A. Brockhaus Verlag 1957. Egészvászon kötésben / In full linen binding
Flaig, Walther: Das Gletscherbuch. Rätsel und Romantik, Gestalt und Gesetz der Alpengletscher. Leipzig, 1938, F. A. Brockhaus. Kicsit kopott gerincű vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Pfannl, Heinrich: Was bist du mir, Berg? Schiften und Reden. Bécs, 1929, Österreichischer Alpenklub. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
1931 Die Alpen - Les Alpes - Le Alpi, a Svájci Alpesi Klub folyóiratának 7. évfolyama, hozzákötve: Chronik des S. A. C. und kleine Mitteilungen / Chronique du C. A. S. et reseignements divers (Bern, 1931). Vászonkötésben, jó állapotban.
1925 Die Alpen - Les Alpes - Le Alpi, a Svájci Alpesi Klub folyóiratának első évfolyama, hozzákötve: Chronik des S. A. C. und kleine Mitteilungen / Chronique du C. A. S. et reseignements divers (Bern, 1925). Vászonkötésben, jó állapotban.
Pichl, Eduard: Hoch vom Dachstein an! München, 1936, Verlag F. Bruckmann. Számos fekete-fehér illusztrációkkal. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lammer, Eugen Guido: Jungborn. Bergfahrten und Höhengedanken eines einsamen Pfadsuchers. München, 1923, Bergverlag Rudolf Rother. Kopott félvászon kötésben, jó állapotban.