Beöthy Zsolt (szerk.): A Magyar Irodalom Története I-II. Képes díszmunka két kötetben. Budapest, 1896, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.Társulat. Első kiadás!
Díszesen aranyozott kiadói félbőr kötés, [8]+516+[1] p. +36 műmelléklet; [4]+840+[1] p.+36 műmelléklet.
A borítók és a gerincek helyenként kopottak. A II. kötet hátsó kötéstáblája foltos és a kötet alsó sarkai némileg sérültek.
Az elülső kötéstábla hátoldalán tulajdonosi névbejegyzés.