Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum III. Évkönyv a család és az ifjúság számára. Budapest, 1907, Lampel R. Könyvkereskedése. (Wodianer F. és Fiai) Részvénytársaság. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon kötésben, 400 p. A borítója kopottas.
B. Eötvös József: A' falu jegyzője I. kötet. 1-3. füzet. , II. kötet 1., Tűzött papírkötés, 312+80 p. Pest, 1845, Hartleben Konr. Adolf. Első kiadás! A könyv megviselt állapotban. Az első kötet első két oldala hiányzik. A könyv a 3. oldalon kezdődik.
Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Egészvászon kiadói borító, 143 p. A borítója kopottas. A gerince sérült, szakadt.
Ihász Gilbert: Szellemi Kincstár, melyet bibliai adatok és példákból, egyházi atyák és az ó-kor bölcseinek munkáiból, történeti adatokból, hazai és külföldi irók műveiből stb. összeállitott elmés mondatok, hasonlatok, adomák s mesékkel élénkitett s betürendben szerkesztetett Ihász Gilbert csorna premontréi kanonok. II-III-IV. Budapest, É.N. [1885-1886] , Dvorzsák János. Félvászon kötés, 799+799+79...
Zágoni Mikes Kelemen: Törökországi levelei. A magy. kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin. Gazdagon díszített, aranyozott bőrkötésben, az elülső borítón a Rákóczi-család dombornyomott címerével, szövegközi illusztrációkkal, kis kopásnyomokkal, gerince foltos, egyébként jó állapotban.
Radó Sándor: Tessék nevetni! Egy komikus naplója. Szerzői kiadás. [Budapest, 1943] Szakadozott, foltos kiadói papírkötés, 94 p. A szerző által aláírt példány! Radó Sándor (1891-1944) komikus, holocaust áldozat, könyve.
Kalócsa Róza: Az illem könyve. Budapest, 1884, Révai Testvérek Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, 690 p. Márványozott lapélekkel. A borító sarkai kopottasak. A könyvből a 689/690. oldal kijár. A tárgymutatónál a kötés meglazult, sérült, és egy lap hiányzik.
Törőné Korpássy Mária (szerk.):Debreceni irónők antológiája. Új Magyar Szalón Könyvtára. 1937, Admiral Nyomdai Műintézet Nyomása. Kissé viseltes papír kötésben.
Kísértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította: Balázs Béla. Divéky József illusztrációival. Gyoma, 1917, Kner Izidor Kiadása. Félvászon kötés, címlapon ceruzás bejegyzéssel, egyébként jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.