Móricz Zsigmond műveiből 13 kötet. 12 mű 13 kötetben. Nem teljes! Forr a bor I-II, Forrómezők, Az asszony beleszól, Életem regénye, Rokonok, Betyár,Tündérkert, A nap árnyéka, A nagy fejedelem, A boldog ember, Barbárok, Míg új a szerelem. Budapest,1939,Athenaeum. Kiadói aranyozott, piros egészvászon kötés. A borítók, gerincek kopottak,foltosak. A lapok néhol foltosak. A boldog ember kötése picit sé...
Méhes András: Magyar pohárköszöntő az életben előforduló minden alkalomra. (Felköszöntő-könyv.) Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Kiadói festett, illusztrált félvászon kötésben, 384 p. A gerince javított! Belső címlap hiányzik! A borítója kopott, viseltes!
Mesekönyvecske. A Xa Xa barlangi lakat. Szent Genoveva Története. Harmadik kiadás. Képekkel illusztrálva. Budapest, 1907, Franklin-Társulat. Átkötött kiadói félvászon kötés, 115 p. A gerince javított. A borító kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Volt könyvtári példány!
Két kötet az Új Elzevír Könyvtárból; Thomas Mann: Az elcserélt fejek. Új Elzevír Könyvtár 1. Fordította: Horvát Henrik. Az illusztrációkat Kondor Lajos rajzolta. 1980. számú példány. Budapest, 1957, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötés, 235 p. Thomas Mann: A törvény. Új Elzevír Könyvtár 2. Fordította: Vajda Endre. Drahos István fametszeteivel illusztrálva. Budapest, 1958, Magyar Helikon. Kiadói fél...
Fónyad Ernő: Jöttem, hogy átkoktól legyek megáldott... Versek. Szombathely, 1932, Martineum Könyvnyomda R.T. Egészvászon, 80 p. A szerző által dedikált példány!
Arany János összes munkái. III. kötet. Elbeszélő költemények. Bp., 1884. Ráth Mór. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. A gerinc felső részén kisebb sérülés, a címlapon tulajdonosi bélyegző, az első előzéklap hiányzik, a hátsó tábla enyhén foltos. A tábla kifejezetten szép állapotú.