Harminc 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Budapest, É.N. [1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon borítóban, VI.+2+341+29+14 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. A kiadói borítója kopott. A gerince szakadt, sérült.
A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Budapest, 1936, Franklin-Társulat. 512 p. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. A borítója kopott. A kötése laza, sérült.
Laveleye Emil: Bakunyin. A világfelforgatók apostola. Fordította: Erdélyi Béla. Budapest, 1881, Ráth Mór. Félvászon kötés, 99 p. A borítója kopottas. A kötése laza. A könyvben ceruzával aláhúzások. Volt könyvtári példány! A 8. és 54. oldal foltos.
Mária Béla (1903-1975): Győzzön az értelem. Versek. Budapest, 1944, Mentor. Kiadói félvászon kötés, 61 p. 300 számozott példányból a 7. számozott és aláírt példány. A szerző által dedikált! A borítója foltos. A kötése laza.
Bozzay Margit: Álarc nélkül... Mozaikszemek egy téli délutánból. II. kiadás. Budapest, 1943, Napkelet. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, 158 p. A borító picit maszatos, foltos.
Gellért Oszkár: Rubens asszonya - Új himnuszok a szerelemhez. Első kiadás. Budapest,1912, Nyugat Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Könyvkötői félvászon, 69p. A borító Gara Arnold munkája. Volt könyvtári példány! Átkötött!
Szilágyi Béla: Erdélyből jöttem! Budapest, 1926, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kiadói egészvászon kötés, 264 p. A gerince sérült, hiányos. A borítója kopottas. A kötése laza. A lapok foltosak.