Komlós Aladár és Vihar Béla (szerk.): A kincsőrző fa. Zsidó mesék és elbeszélések. Vadász Endre rajzaival. Budapest, [É.N.], Országos Izraelita Tanítóegyesület Kiadása. Kiadói félvászon kötés, 78 p. A könyv megviselt állapotban van. A borítója kopott, foltos és névbejegyzés van rajta. A képek egy része kiszínezett, firkált.
Pálgi, Joél: ... és jött a fergeteg. Héberből ford. Diamant Elemér. Tel Aviv, [é. n.] Alexander. 375 l. Kiadói félvászon kötésben. Belül a kötéstábla elvált.
Pészáchi hágádá: az őrködés éjszakája. Új magyar fordítás útmutatóval és kommentárokkal. Főszerk.: Oberlander Baruch. Bp., 1999, Magyar Könyvklub - Chábád Lubavics Zsidó Nevelési és Oktatási Egyesület. Kétnyelvű kiadvány. Oberlander Baruch (1965- ) orthodox haszid rabbi Vadas Verának, az Aviv Travel igazgatójának szóló magyar és héber nyelvű dedikációjával. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Kiss Arnold: "Gileád". A vigasztalás könyve. Bp., 1906, Pollak M. Miksa. 88 p. Kiadói sérült, laza vászonkötésben. Kitöltött űrlappal, bejegyzésekkel, az előzéklaphoz ragasztott fotóval.
Benoschofsky Ilona, Karsai Elek: Vádirat a nácizmus ellen. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözés történetéhez. III. 1944. június 26-október 15. Bp., 1967., Magyar Izraeliták Országos Képviselete. 720 p. Kiadói félvászonkötésben.