Dr. Kapás Sándor: Növényfajták és növénynemesítők. Budapest, 1997, Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet. Kiadói egészvászon borítóban, 412 p. Kapás Sándor által dedikált!
Ubrizsy Gábor - Reichart Gábor: Természeti Növényeink védelme. Budapest,1958, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon, 447 p. A borító szélei kopottak. A gerince megfakult.
Szent István Könyvek: dr. Sigmond Elek: A mezőgazdasági növények termelési tényezői; dr Szabó Zoltán: A növények életmódja. 2db. Budapest, 1925-28,Szent István Társulat. Kissé viseltes kiadói karton kötésben
Németh Zsuzsánna: A legujabb és megpróbált magyar szakácskönyv. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv. Meviselt félvászon, 320 p. A könyv megviselt állapotú, és restaurálásra szorul. A könyvben számos bejegyzés található.
Bussato [Bussatti] da Ravenna, Marco: Giardino di agricoltura. Venezia, 1592, Giovanni Fiorina. Olasz nyelvű mezőgazdasági traktátus, első kiadás. Papír, többféle (feltehetőleg észak-itáliai) vízjellel, 59 folio (ebből 53 számozott), az 1. folión a szöveget nem érintő hiánnyal, a 10. és 15. folio hiányzik, a 23. tévesen 21-nek számozva. 28 db metszettel. Papírkötésben, kissé vetemedett, korához ké...
Anleitung zur Aufzucht der Hühner, Hähne und Kapaunen: Aufzucht, Vermehrung und Mästung in Stadt und Land, sowie über Hühnerzucht im Allgemeinen : ein Haus-, Hilfs- und Wirtschaftsbuch I-II. (Útmutató tyúkok, kakasok és kappanok neveléséhez...) Herausgegeben von Dr. W. Hamm. Leipzig, 1859-64, Richard Neumeister/ Grote. Kiadói papírkötésben.