Stein Aurél: Homok temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Angolból átdolgozta: Halász Gyula. Budapest, É.N., Lampel R. Kk. (Wodianer F. és Fiai) R.T. Könyvkiadóvállalata. A könyv elülső védőlapján iskolai ajándékozási sorok, bélyegzővel 1930-ból és ex-libris. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kopottas kiadói félvászon kötéssel, XXIV+326 p. Több fotóval illusztrálva. Egy lap sarka szakadt.