Báró Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Budapest, É.N. , Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon borító, 299 p. Fekete-fehér és színes képekkel és egy térképpel illusztrálva. A borítója kopott, foltos. A gerince sérült. A címlapon tulajdonosi névbejegyzés.
Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. 37 képpel és 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopottas kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Ungarische Kulturstatten - Foyers intellectuels en hongrie - Hungarian educational institutions - Centri di cultura in ungheria. Budapest, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Négy nyelven (német, francia, angol, olasz). Kiadói egészvászon borító. Sok fotóval a 1920-30-as évek Magyarországáról. / With a lot of pictures of Hungary from the years of 1920-30 in four languages (german, italian, english, i...
Tomai Éva - Zoltán János: A Kaukázustól Skóciáig vadásztunk, horgásztunk. Budapest, 1987, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói keménypapír kötés, 221 p. A szerzők által dedikált példány!
Roy Chapman Andrews: A sarkoktól az egyenlítőig. Fordította: Havas József. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.