Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való Hét Legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid Históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György. Gyomán, 1942. Kner Izidor. Kiadói fűzött papírkötés, 95 p.+ 4 t. Kozma Lajos fametszeteivel, valamint könyv-, záródíszeivel, és iniciáléival illusztrálva. A borítója foltos, de ezt leszámítva jó állapotban van...
Garay Lajos (szerk.): Magyar Egyházi Szónok folyóirat. I. évi folyam. I füzet. Pest, 1861, Nyomatott Emich Gusztáv M. Akad. Nyomdásznál. Átkötött kopottas félvászon kötés, 966 p. A borítója, gerince kopott, foltos, viseltes. A kötése meglazult. A lapok foltosak, szakadozottak, és néhol ceruzás aláhúzások nyomai találhatók benne. Az oldalak kijárnak: 53-58.+115-128.+441-446+ 925-930 p. Egy oldal pe...
Prohászka Ottokár: Elmélkedések az evangéliumról. I-II. Prohászka Ottokár Összegyűjtött Munkái VI. Ötödik kiadás. Budapest, é.n., Szent István Társulat. Kiadói egészvászon kötés, 346+355 p. A gerince kopott.
Paul Langbein: Evangelisches Haus-Predigtbuch. Eine Sammlung auserlesener Evangelien-Predigten aus alter und neuer Zeit auf alle Sonn-, Fest- und Feiertage des Kirchenjahrs. Mit bildern von Schnorr von Karolsfeld. Reutlingen, [cca 1890], Enßlin & Laiblin. Kopottas aranyozott, festett, kiadói félbőr kötés, réz veretekkel a kötéstáblákon, 10+1127 p. Paul Langbein, Würtingeni lelkész, evangéliumi ház...
Baros Gyula - P. Böle Kornél: Boldog Margit Legendája. Budapest, É.N. [1938], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr kötés, 218 p. A képek Minárné Techert Anna temperafestményeiről készült reprodukciók. A borítója kopott, foltos. A lapok foltosak.
Radó Polikárp (szerk.): Az Egyház szentjei. Budapest, 1940, Palladis Rt. Gazdagon díszített, aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, 314 p. Jó állapotban!
Ijjas Antal: Húsz évszázad viharában. Az egyház és a pápaság története. Budapest, 1948, Magyar Írás. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötés, 425 p. Kissé piszkos, kopottas, de egyébként jó állapotban.