Dr. Imre Sándor: Nemzetnevelés. Jegyzetek a magyar művelődési politikához. Budapest, 1912, Magyar Társadalomtudományi Egyesület. Foltos, kopottas egészvászon kötés. Az elülső védőlapon Frank Antalnak (1884-1973), később az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának névbejegyzésével.
Dr. Czirbusz Géza: Földrajz a középiskolák számára I-II. Budapest, 1900-1901, Kogutowicz és Társa Magyar Földrajzi Intézet Kiadása, 334+144 p. Kiadói egészvászon kötés. A borító foltos.
Maróczy Géza: Sakk I-III. A modern sakk vezérkönyve./A haladó sakkozó vezérkönyve./Végjátékok és játszmák. Budapest, Pantheon Kiadás. Második, bővített kiadás. Könyvkötői félvászon kötés, 368 p. A lapszélek foltosak. A könyvben ceruzával jegyzet, beírás.
Hreblay Emil: Pulykatenyésztés. Budapest, 1907, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai R.T. Második teljesen átdolgozott kiadás. 123+20 p. Számos szövegközti ábrával illusztrálva. Kopottas kiadói egészvászon kötés. A címlapon Hreblay Emil névbélyegzővel, és polonkai Hreblay Izabella névbeírással. A borítója kopott, foltos.
Dr. Gróh Gyula: Általános chemia. Főiskolai és egyetemi hallgatók részére. Bp., 1918, Kilián Frigyes utóda m. kir. egyetemi könyvkereskedő.
Kiadói félvászon-kötésben. A könyv gerince sérült.
dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. Korabeli kopottas, kissé foltos félvászonkötésben, az eredeti papírborítók felragasztva.