Szinyei Merse Pál Emlékkiállítás Katalógusa. Budapest, 1948, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, 7 p. Tűzött papírkötés. A borító és a lapok foltosak.
B. Sey Katalin - Gedai István: Éremkincsek. Budapest 1972, Magyar Helikon-Corvina, p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A borítója némileg szakadt, picit hiányos.
Ezer év mesterművei. A magyar művészet képeskönyve. A bevezetőt Keresztury Dezső írta. Budapest, 1987, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói borítóban.
Horváth Ferenc hatvan rajza. Bev. Németh László. h. n., é. n., k. n. A művész 10 művének reprodukciójával, teljes. Kicsit kopott papír mappába kötve, egyébként jó állapotban.
Cézanne und Holder Ein Führung in die probleme der malerei der gegenwart von Fritz Burger. München, 1919, Delphin. 2 kötet, Kiadói félvászon kötésben, az ehyik fedőborítója foltos.
Danische Maler. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1911, Karl Robert Langewiesche Verlag, VII+96+VI p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak.