A Király Könyve. Lipcse, Budapest, Bécs, 1899, Herzig Miksa. Kiadói, a király monogramjával díszített, aranyozott egészvászon kötésben. I. Ferenc József életéről szóló, gazdagon illusztrált, szecessziós díszítésű emlékalbum. Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Fel...
Dr. Acsády Ignácz: Magyarország Budavár Visszafoglalása Korában. Budapest, 1886, Méhner Vilmos, 334 p. Félvászon kötés. Megviselt állapotban! Ex libris bélyegzővel.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története XVII. Budapest, é.n., Kassák Kiadó, 320+5p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Reprint kiadás, jó állapotban.
Tolnai A világháború története 1914-1918 I-X. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Több szász képpel, eredeti felvételekkel, és térképekkel. Budapest, é.n. [1928-1930], Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállat Rt. Teljesen átdolgozott, második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Pár kötet kötése sérült, meglazult. III. kötet ...
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig I. kötet. Budapest ,é.n. [1934] ,A szerző kiadása, 320 p. Kiadói aranyozott félvászon kötés. A kötet borítója kopott. A szennylapok némileg foltosak. De ezeket leszámítva jó állapotban vannak. Töredék kötet.
Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kiadás, 88 p.+ 60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás.
Nisard Dezső: Tanulmányok a renaissance és a reformáció korából. Budapest, 1875, Magyar Tudományos Akadémia, VIII+472 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van.