Huber Alfonz: Ausztria története. Átdolg. Baróti Lajos. Átnézte Pauler Gyula. II-III. köt. Bp. 1901. MTA. Korabeli aranyozott félvászonkötésben. A harmadik kötet címlapja, illetve első néhány lapja sérült.
10 db különféle történelmi regény és tényirodalom: Bodrogi Gyula: Irka firka; Pakots József: Egy karrier története (Bp., 1910); Szuhay-Havas Ervin: Tizenhárom csillag. Az amerikai forradalom története (Bp., 1976); Karsai Elek, Pintér István: Darutollasok (Bp., 1960); Münnich Ferenc: Viharos út (Bp., 1986); Auguet, Roland: Kegyetlenség és civilizáció. A római játékok (Bp., 1978); Hirschler Imre: A...
Köpeczi Béla (szerk.): Erdély története napjainkig I.-III. kötet. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban. Szép állapotban!
Bagyinszki Zoltán - Tóth Pál: Magyar várak. Hungarian Castles and Fortresses. Ungarische Burgen. Debrecen, é.n., TKK,191 p. Angol fordítás: Szilágyi Balázs, német fordítás: Elke Kosztyu. Kiadói papírkötés.
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A weimari Németország végzetes útja. Szombathely, 1947, Magyar Téka Könyvkiadó. Szakadozott papírkötésben, 247 p.
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 2. köt. Bp., [1935], Franklin Társulat. Dombornyomott, kicsit kopott bőrkötésben, gerince hiányzik, egyébként jó állapotban.
Jacques Bainville: Franciaország története. Ford. Révay József. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói viseltes egészvászon-kötésben. A hátsó borítótábla foltos, megvetemedett.