Szilágyi Ferenc: Deákok tüköre. Magyar diákvilág a felvilágosodás korában. Budapest, 1986, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó, 288 p. Kopottas kiadói papírkötés. A szerző dedikációjával.
Csizmadia Sándor: A nagy magyar parasztforradalom. Dósa György. Budapest, 1914, Népszava-Könyvkereskedés Kiadása. Átkötött félvászon kötés. Tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Seress László: Napóleon. I-III. kötet. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes félvászon védőkötésben, eredeti címlap bekötve. Számos egészoldalas képmelléklettel. Jó állapotban
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I, III., IV. kötet. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Hatodik kiadás. Kopottas, sérült kiadói félbőrkötésben.
4 db könyv-Farkas Pál: A francia forradalom I-II. kötet; Seress László: Napoleon IV. kötet; Adorján Andor: A császárság I. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötések, kötetenként változó állapotban. + Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Kopott
Dr. Bihari Péter: Általános és hazai művelődéstörténet. I-II. Budapest, 1884, Pfeifer Ferdinánd, 606+679 p. Átkötött félvászon kötés, márványozott lapélekkel.
Ivánfy Ede: A Magyar Birodalom vagy Magyarország s részeinek címerei. Pest, 1869, Lauffer Vilmos. Reprint! Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban.
A tizenhármak bűnpere. Sajtó alá rendezte Lengyel Zoltán és Landler Jenő. Bp., 1904. Légrády Testvérek. XXIV+490 p. A kötet az 1904-es általános vasutassztrájk vezetői ellen indított per anyagát tartalmazza. Kiadói, gerincén kissé sérült egészvászon-kötésben.