Otto Neumann: Handbuch der gesamten Dampfwascherei für Textilstoffe. Halle a.S. , 1921, Carl Marhold. Kiadói félvászon, 262 p. Kézikönyv a gőzmosodai textilszövetekhez. Német nyelven. / Handbook of all steam laundry to textile. Half cloth-binding.
Jánosy Albert-Jánosy István: Famunkák I. Anyag és szerszámismeret. Összeépítések. Mit készíthetünk el. Befejező műveletek. Ezermester Ipari Zsebkönyvtár 1-2. sz. Budapest, é.n.,Jamboree Táborparancsnokság, 144 p. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.
Mende Jenő: A kezdő fizikus. Budapest, É.N., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. Kiadói egészvászon kötés, 246 p. A borítója maszatos, a kötése meglazult.
Acta Ethnographica Academiae Scientiarium Hungaricae. Adiuvantibus T. Bodrogi, B. Gunda, I. Tálasi. Redigit Gy. Ortutay. Tomus XIX. Hoc volumen curavit T. Bodrogi. Gyula Ortutay sexagenario. Bp., 1970, Akadámiai Kiadó. Kaidói műbőr kötés, gerincnél, sarkoknál kopott, egyébként jó állapotban.
Folkloristica iuvenica. Studia ad honorem Iulii Ortutay. Összeáll.: Kósa László. 1970. Gépelt kézirat (megjelent: Bp., 1971, Akadémiai). Vászonkötésben, jó állapotban.
Tóth László - Várady Jenő: A lipicai ló Magyarországon. Budapest, 1980, Mezőgazdaság Kiadó. 143 p. Kiadói papírkötés. 5 kivehető melléketekkel, összesen: 11 tábla.
Orbán Dezső: Az ezermester száz mesterműve. Budapest, 1934, Szent István Társulat Kiadása. Kiadói félvászon kötés, 191 p. A borítója foltos, kopott, viseltes.