Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Budapest,1948, Új Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner) Kiadói félvászon kötés, 286 p. Számos szövegközi ábrával. Benedek István (1915-1996) által dedikál! A borító sarkai kopottak.
Koczkás Gyula: Ember és tudománya. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói félvászon, 145 p. A borítója kopottas. Az elülső előzéklap hiányzik! Az 5. oldalon tollal bejegyzés!
Miscellanea, quibus regnum rationis christianorum animalium, placita carni, affectibusque dolosis blandientia, pro totidem rationis legibus adoptantium, ... Posonii, 1801. Landerer. 320 p. 1 sztl. lev. Korabeli , gerincén szakadt papírborítóban.
Burgmann Kézikönyv :Burgmann Feodor Asbest- és tömszelencetömítések gyárainak magyarországi üzemének évkönyve. Bp., 1934, Apor Leó (Tolnai ny.). 192 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Több lap foltos, egy pedig hiányos.
Páll Jenő Joachim: Az értelem tökéletes szinezése. Első rész. Szigetszentmiklós, 1934, Szerzői kiadás. 45 p. Kiadói papírkötésben. Ritka unicus kiadvány.
Brehm Alfréd: Az állatok világa egy kötetben. (Kis Brehm) Átdolgozta Rapaics Raymund. Reprint kiadás. Bp., 1989, ÁKV-Maecenas. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadozott védőborítóban. Az előzéklapot korábban összefirkálták.