Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. Ford. Mikes Lajos. Természettudományi Könyvtár. I. kötet. Bp. 1911. Athenaeum. 283 p. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincén kisebb sérüléssel.
Dr. Hynek. Krisztus kínhalála - A modern orvosi tudomány világánál. Bp., 1937, Korda Rt. 117 p. + 7t. Korabeli egészvászon-kötésben,az eredeti borító felragasztva.
Dr. Torday Árpád (szerk.): A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat 1938. és 39-iki Évkönyve. Budapest, 1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Tűzött, 55 p. A borítója és a lapok foltosak.
Dr. Görgényi Géza: A reuma-gondozás megszervezése a Budapest Fővárosi Tanács VI. kerületében. Különlenyomat a Rehumatológia, Balneológia, Allergológia c. folyóiratból. Budapest, 1964, Medicina Egészségügyi Könyvkiadó. Tűzött papír, 7 p. Két melléklettel. A szerző dedikációjával.
Dr. Gózony Lajos-Dr. Lénárd Vilmos: A gyakorlati bakterológia zsebkönyve. Serológiai függelékkel. Budapest, 1919, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. III. átdolgozott kiadás. Egészvászon kötésben, 244 p. A kötése kopott, a gerince sérült, szakadt. A címlapon tulajdonosi névbejegyzés.
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Második kiadás. Budapest, 1943 , Országos Közművelődési Szövetség. Kiadói papírborító, 176 p. A borítója foltos.