Dr. Alföldi László-Bélteky Lajos-Dr. Böcker Tivadart, Horváth József.-Dr. Korim Kálmán-Liebe Pál-Rémi Róbertné: Budapest hévizei. Budapest, 1968, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet, 365 p. Kiadói egészvászon kötés.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. 30 képpel. Budapest, é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kissé kopott, egyébként jó állapotú.
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói egészvászon borító, 281 p. A borítója foltos, maszatos. A könyvben pár helyen firka. Az elülső védőlapon, és a hátsó előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Pár lap foltos.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Deutsche Verkkehrsbücher. 1936. 15. Kiadás. Berlin, 1936, Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr. Tűzött papír, 48 p. Német nyelvű útikönyv és térkép az 1936-os, Berlini olimpia évéből. A borítója kicsit viseltes. / Guidebook and map from 1936, the year of the Berlin Olimpics, in german language. The cover is little bit damaged.