Strutz, Herbert: Kärnten, die Grenze. Graz - Leipzig - Wien, 1937, Verlag Styria (Die deutsche Bergbücherei 21.). Számos fekete-fehér fényképpel. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Benesch, Fritz: Semmering. Der klimatische Höhenkurort und Wintersportplatz. [Semmering], 1928, Kurkommission Semmering. Számos fekete-fehér fényképpel. Papírkötésben, jó állapotban.
Vilhelm Károly: Festett famennyezetek. Alakos ábrázolások a XV-XVIII. századi erdélyi templomokban. Bukaerst, 1975, Kriterion. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Les Guides Blues francia nyelvű útikönyv sorozat 4 kötete. (La France - Sud-est, La France - Quest, Maroc, Algérie-Tunisie.) Patronages officiels: Touring Club de France, Office National de Tourisme, Club Alpin Francais. Paris, 1925-1927-1928, Librairie Hachette, XLVIII+519+XXXIX+469+CXI+495+XVIII+431 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Térképekkel illusztrálva. Francia nyelven. Változó állapo...
Albert Dauzat-Fernard Bournon: Paris et ses Environs. Paris,1925, Librairie Larousse, 374 p. Kiadói egészvászon kötés.Sok képpel és illusztrációval. Francia nyelven. A borítója foltos. A gerince sérült, viseltes. / With a lot of picutres, and illustrations, in french language. Cloth-binding. The cover is spotty. The spine is damaged.
Dr. Paul Wilhelm von Keppler: Wanderfahrten und Wallfahrten im Orient. 5. kiadás. Freiburg, 1905, Herdersche Verlagshandlung, 14+534+6 p. Félbőr kötés. Több fekete-fehér képpel illusztrálva. Német nyelven. A borítója és a gerince kopottas. Egy lap kijár. (529/530 p.) P. W. v. Keppler ,rottenburg-i püspök, könyve a keleti túrákról és zarándoklatokról. / P. W. v. Keppler's book about the hiking tr...
Timár Szaniszló (szerk.): Magyarország a Millenium idejében. II. kötet (töredék). Budapest, 1896, kiadta Laurencic Gyula (Kunossy Vilmos és fia), 96 p. Sok képpel, négy nyelvű leírással, kiadói festett egészvászon kötés. Megviselt, széteső állapotban