H.W. van Loon: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Greenhorn: Három világrész csavargója. A világjárás hősei. Fordította: Lengyelné Vértes Lenke. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Erdei Ferenc: Futóhomok. A Duna-Tiszaköz földje és népe. Bp., é. n., Athenaeum (Magyarország felfedezése). Vászonkötésben, kicsit kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Bajza József: Jugoszlávia. Budapest, 1929, A Magyar Szemle Kincsestára (27. sz.), 79 p. Kiadói vászonkötés. Volt könyvtári, intézményi bélyegzővel. A borítón kopás nyoma
Dr. Lechner Jenő: A régi Pest és Buda. Monumenta Hungariae Technica I. Budapest, 1922, Németh József Technikai Könyvkiadóvállalata, 23 p. Kiadói papírkötés. A borítója foltos, szakadt, viseltes.
Henry Morton Stanley. Átdolgozta Sebestyén Károly. A nagy afrikai kutató önéletírása. Budapest, 1912, Karriérek Kiadóhivatala, 220 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince kopott.