Arthur Heye: Nyugat peremén. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói kopottas, kissé foltos aranyozott egészvászon-kötésben. Néhány ceruzás bejegyzéssel.
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Első kiad! Lampel R. Kiadói vászonkötésben. Gerincen egy két foszlással
Kadić Ottokár: Budapest a barlangok városa. Klny. a Földtani Értesítő új folyam I. 4. és következő számaiból. Bp., 1936, Magyar Barlangkutató Társaság. Tűzött papírkötésben, kis sérüléssel, 20 p.
Heß, Heinrich - Pichl, Eduard: Führer durch das Gesäuse und durch die Ennstaler Gebirge zwischen Admont und Eisenerz. Wien, 1922, Artaria. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Wosinsky Mór: Keleti utam emlékei. Szekszárd, 1888, Ujfalusy Lajos, 2. kiad. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. / Ritka! In a bit worn out half-linen binding, otherwise in good condition.